Avatar užívateľa
Pokročilý

čo môže spôsobiť citlivosť očí na svetlo?

strašne mám citlivé oči už tri dni na svetlo, ako keby svetlo bol neprijemný blesk a bolí ma z toho strašne hlava, neviete čo by to mohlo spôsobiť a nejaký liek na to??

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa

V "lepším" případě se může jednat o zánět spojivek, či migrénu a v horším až o zánět mozkových blan /encefalitida/ - třeba od klíštěte. Důrazně doporučuji návštěvu lékaře.

 

Ďalšie odpovede:

Avatar užívateľa
Pokročilý

Pálenie, citlivosť na svetlo, pocit sucha či piesku v očiach pozná čoraz viac ľudí. „Pri práci s počítačom sa často zabúda na zdravie. Najviac trpia oči, no záťaž sa postupne prejaví aj bolesťami hlavy a celkovou únavou. Nášmu zraku pritom môžeme výrazne pomôcť napríklad správnym nastavením monitora či osvetlením pracoviska,“ vysvetľuje MUDr. Jozef Čmelo, PhD. z neurooftalmologickej ambulancie na bratislavských Kramároch. „Veľa ľudí podceňuje jas obrazovky a pracuje v tmavej miestnosti s vysvieteným monitorom. Očiam to spočiatku neprekáža, ale takéto kontrastné svetlo pôsobí podobne, akoby ste sa pozerali do stowattovej žiarovky. Je veľmi dôležité prispôsobiť jas obrazovky podľa toho, či pracujete cez deň, alebo večer a nastaviť si ho tak, aby sa čo najviac približoval osvetleniu v miestnosti. Keď niečo píšete v noci, dajte si za monitor tlmené svetlo a ani televízor nepozerajte potme. U detí to môže zvýrazniť krátkozrakosť alebo spôsobiť rôzne iné chyby,“ varuje odborník. Pracujete v kancelárii s neónovým osvetlením? Očiam to vôbec neprospieva. Uprednostnite stolnú lampu, ktorá nekmitá, a halogénovú žiarovku bez skleného tienidla vymeňte za obyčajnú.

Zdroj: http://zdravie.pluska.sk/zdrav ie/zdravie/mate-velmi-suche-oc i.html

 

Diskusia k otázke

 

U otázky neprebehla diskusia.

 

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Zdravie

Strieborný Judith 55
Bronzový MonaLis 34
Pokročilý veronikaiq 34
Bronzový quentos 33
Strieborný Dr.Axl 29
Strieborný Led 29
Bronzový divoska 25
Bronzový arygnoc 24
Bronzový Drap 21
Pokročilý pandora 21

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.