Avatar užívateľa
anonym

Čo je to za chorobu dna?

Otec prišiel domov s tým, že mu zistili, že má nejakú chorobu zvanú dna. Napuchlo mu koleno a je z toho ochorenie. Čo to je za ochorenie? Je to dedičné a ako vzniká a aká liečba je vhodná?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4322 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
anonym

To je usazování kyseliny močové v kloubech.Je to tak zvaná nemoc bohatých, protože je tato nemoc zapříčiněna dražším masem : zvěřina, hovězí, skopové, krůtí, bažant, uzeniny, divočina, sardinky,mléko a mléčné výrobky,káva,černý čaj a brokolice, květák,kapusta,růžičková kapusta,zelí jakýkoliv alkohol-vše co překyseluje organismus. Jedinou zásaditou potravinou jsou brambory a některé byliny.Je to velmi bolestivá nemoc a léčí se doživotní dietou a léky. AHOJKY, : D)********LVICE- ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA KTEROU SE JIŽ LÉTA S ÚSPĚCHEM ZABÝVÁM

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
veronikaiq

Dna je choroba, ktorá sa prejavuje bolesťou a zápalom kĺbov. Je to spôsobené hlavne prítomnosťou kyseliny močovej, ktorá sa hromadí vo forme kryštálikov v kĺboch a výsledkom sú bolesti a zápaly. Ak bolí jeden kĺb, kyselina močová sa nachádza v celom tele. Kyselina močová sa do organizmu dostáva prostredníctvom potravín, ako sú mäso, mäsové výrobky, vnútornosti, mlieko, mliečne výrobky (hlavne syry), sardinky a plody mora, lieky na báze acylpirínu, jedlo smažené na masti a niektoré druhy strukovín. Alkohol je ďalší rizikový faktor.
Pri dne treba obmedziť alebo úplne vylúčiť konzumáciu chrenu, špenátu, hrášku, húb, karfiolu, špargle, brokolice. Tieto potraviny zadržiavajú kyselinu močovú v tele. Pitný režim je veľmi dôležitý. V žiadnom prípade nepijeme studené nápoje, minerálky, malinovky, Coca Coly, ovocné čaje, zelené a čierne čaje.
Na bolestivé kĺby dáme obklad navlhčený teplým ricínovým olejom.
Ľahko naklepané kapustové alebo kelové listy mierne ohrejeme na slnečnicovom alebo olivovom oleji. Ešte horúcim listom obalíme boľavý kĺb a previažeme obväzom. Necháme pôsobiť najlepšie od večera do rána.

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
nadka1

dna je ochorenie klbov,pomoze vam stavikrv-http://www.predajbylin.sk/…

před 4119 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek