Avatar užívateľa
anonym

Čo je mezoterapia?

Je to akási novinka? Nikdy som o tom nepočula, až včera mi suseda vravela, že jej vypadávajú vlasy a že by rada šla na mezoterapiu. O čo lastne ide?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3866 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
veronikaiq

Modernou metódou na liečbu vypadávania vlasov je mezoterapia – aplikácia účinných látok injekčne priamo ku korienkom vlasov. Vypadávanie vlasov ustáva po piatich ošetreniach a po desiatich ošetreniach zvyčajne vlasy zvyknú nanovo rásť. Existujú stavy, pri ktorých nie je možné pomocou mezoterapie dosiahnuť žiaduci efekt, pretože vypadnutie vlasov je trvalé. Takto je tomu napr. pri vypadnutí vlasov po menopauze, lokalizovaných ohraničených typoch alopécie, stav po traume alebo rádioterapii, v prípade genetickej poruch.
Roztok aplikovaný injekčne do pokožky hlavy, zvyšuje cirkuláciu a tým prekrvenie a výživu vlasovej cibuľky. Obsahuje účinné látky – vitamíny skupiny B, arginín, cysteín, glutamín, glycín, ornithin,a zinkglukonát. Injekcie sa aplikujú pod kožu každých desať dní behom dvoch mesiacov, neskôr raz mesačne po dobu pol roka. Následne sa aplikuje roztok raz za tri mesiace.

Zdroj: www.primar.sme.sk/c/4116469/in jekcna-liecba-vypadavania-vlas ov-mezoterapia.html#ixzz15RvHa 8l8

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek