Avatar užívateľa
anonym

Čo hovoríte na terorizmus vo svete?

Objavil sa pred pár rokmi, teda bol skôr počas prvej a druhej svetovej vojny, ale teraz sa o terorizme hovorí akosi viac. Čo je to vlastne terorizmus? Aký máte naň názor, bojíte sa ho? Myslíte, že terorizmus bude stále?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4119 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
ciernak

Terorizmus je veľmi zložitý spoločenský jav, ktorý sa dá chápať ako systematické páchanie násilia s cieľom vyvolať strach, umožňujúci dosiahnutie politických cieľov. Terorizmus je jednou z foriem politického násilia. Ešte zložitejšie je to v prípade rozlišovania medzi teroristickými útokmi a aktmi partizánskej vojny. Absencia jednoznačnej definície je však pre niektoré politické subjekty naopak výhodná; jeho voľný výklad totiž v politickom boji môžu zneužívať, keď za teroristické aktivity môžu označiť takmer všetko čo sa im svojim spôsobom hodí. Z uvedených dôvodov je zrejmé, že pre slovo „terorizmus“ existuje dnes v medzinárodnom meradle vyše sto rôznych definícií. Za symbol terorizmu je neraz považovaný výbuch, rozmetanie existujúceho. Už v počiatkoch terorizmu sa objavoval obraz anarchistu ako muža s dlhou bradou držiaceho v ruke bombu guľovitého tvaru, z ktorej vytŕča tlejúca zápalná šnúra. Podoby terorizmu sú vzhľadom na jeho mnohostrannosť a rozsiahlosť neobyčajne pestré. V množstve prejavov terorizmu sa pri ich analýze vymedzujú typy, druhy a formy terorizmu. Ide o záležitosť, ktorá sa vzhľadom na meniaci sa charakter terorizmu kontinuálne dopracováva najmä v spojitosti s jeho aktuálnymi príčinami, zdrojmi a prejavmi.

Zdroj: www.referaty.atlas.sk/ostatne/ nezaradene/54896/vyvoj-teroriz mu

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
anonym

Terorismus dnešní doby je jiný než dříve.Je to forma boje fanatických islámských radikálních muslimů,kteří jsou již od mala vychovávaní k naprosté nenávisti vůči IZRAELI/BOHEM VYVOLENÉMU NÁRODU/a CELÉMU SVĚTU, KTERÝ NEVYZNÁVÁ ISLÁM A JEJICH PROROKA MOHAMEDA A ALÁHA/COŽ JE V PODSTATĚ POUŠTNÍ ZLÝ DUCH A NE ŽÁDNÝ BŮH/.NEPŘESTANOU S TÍM TAK DLOUHO NEŽ JE BŮH NÁŠ SKUTEČNÝ STVOŘITEL NESMETE A NEPODLOŽÍ POD SVÉ NOHY.TO, CO TADY PÍŠI JE VLASTNĚ PRO MĚ DOST NEBEZPEČNÉ,ALE KDO ZAPÍRÁ PRAVDU TAK JE LHÁŘ.KDYŽ BUDETE CHTÍT TAK SI PŘEČTĚTE BIBLI ABY JSTE SE DOZVĚDĚL VÍCE.V BIBLI JE O ARABECH PSÁHO,ŽE JSOU TO SYNOVÉ PŮLMĚSÍCE-TEDY TMY.LIDÉ ČTOU VĚTŠINOU RADĚJI LŽIVÉ KNIHY NEŽ PRAVDIVÉ A TO JE VELMI ZLÉ PRO NĚ SAMOTNÉ.POTOM NEZNAJÍ BOŽÍ PRAVDU.NÁŠ BŮH ŘÍKÁ:MŮJ LID HYNE-PROTOŽE ODMÍTÁ POZNÁNÍ PRAVDY.ALE KAŽDÝ ČLOVĚK MÁ SVOBODNOU VŮLI SE ROZHODNOUT A TAK JE TO NA NĚM NA KTEROU STRANU A CESTU OBRÁTÍ SVÉ SRDCE A NOHY.AHOJKY V KRISTU JEŽÍŠI SPASITELI SVĚTA.***LVICE

Zdroj: víra,pravda,bible skušenost s BOHEM

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Právo a zákony