Avatar užívateľa
anonym

Čo hovoríte na sóju?

Kedysi mi nechutnala, ale poslednou dobou, keď začínam trošku zdravšie žiť, som jej prišla na chuť. Jete sóju? Máte nejaké recepty? Rada sa inšpirujem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4369 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Elektrikář

Je to rostliná bílkovina v mletém mase se to dá dokořenit a ztratí se to. V nemocnici sojové kostky přidali do guláše, asi je špatně uvařili a nechutnalo mi to.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
jozo

Krémová sójová polievka: 1 PL masla, 1 malú vňať posekaného zeleru, 2 malé posekané šalotky, 1 l zeleninového vývaru, 1 l sójového mlieka, soľ, korenie, 2 plné hrste sójových klíčkov, 1 PL hroznového oleja, 2 PL sladkej sójovej omáčky
Postup: Do vyššieho hrnca dáte roztopiť maslo a speníte posekaný zeler a šalotku. Prilejte zeleninový vývar, sójové mlieko, soľ korenie, hrsť sójových klíčkov a necháte priviesť do varu, varíte približne 10 minút. Na panvičke rozohrejete hroznový olej a orestujte druhú hrsť sójových klíčkov. Do polievky pridáte sójovú omáčku, zmixujte a pri podávaní na tanier ozdobíte opečenými klíčkami.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
anonym

Nemám ráda soju jako takovou,protože překyseluje organismus a nechutná mi. Ale co se týká jejich obsahových látek tak je zdraví velmi prospěšná.Obsahuje:ESTROGENOVÉ LÁTKY, BÍLKOVINY, CUKRY, LECITHIN, VÁPNÍK, HOŘČÍK, A PROTIRAKOVINNÉ LÁTKY.Pro ženy v přechodu jsou však extrakty ze soji velice účinné spolu s ploštičníkem a květy červeného jetele v tobolkách-proti návalům a jiným přechodovým potížím.AHOJKY :-D)********LVICE.

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA,KTEROU LÉTA S ÚSPĚCHEM LÉČÍM

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek