Avatar užívateľa
peterpanek

Čo by mala obsahovať tlačová správa do novín?

Chcem sa spýtať v akom štýle sa píše a čo všetko musí obsahovať.Nemáte nejaký odkaz ako by to malo vyzerať?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? jozo před 4409 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
lollobelka

Tlačová správa, PR správa alebo vyhlásenie pre médiá je písaný alebo nahraný komunikačný prostriedok určený pre novinárov za učelom oznámenia informácie s hodnotou pre médiá. Obvykle sa posielajú poštou, faxom alebo e-mailom vybraným novinárom v novinách, časopisoch, rozhlasových a televíznych staniciach. Na distribúciu tlačových správ sa použivajú aj spravodajské agentúry.

Používanie tlačových správ je bežné v oblasti vzťahov k verejnosti (public relations), ktorých cieľom je získať priaznivú pozornosť médií ku klientovi PR agentúry a/alebo publicitu pre produkty alebo podujatia tohto klienta. Tlačová správa poskytuje novinárom základ, an ktorom môžu postaviť svoj článok. Tlačové správy môžu oznámiť napríklad: plánované podujatia, zmeny v manažmente, ocenenia, nové produkty a služby, finančné výsledky, atď.

Tlačová správa sa odlišuje od novinového článku. Novinový článok je kompilácia faktov spracovaných novinárom a uverejnená v médiách, kým tlačová správa je vytvorená, aby novinárov povzbudila k napísaniu článkov o danej téme. Tlačová správa je vo všeobecnosti ovplyvnená cieľmi autora.

Zdroj: http://sk.wikipedia.org/…_spr%C3%A1va

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek