V rôznych zápisniciach zo zasadnutia sa uvádza zoznam prítomných a
neprítomných. Prítomní sa píšu na konci s mäkkým i, ale ako je to
s neprítomnými? Je na to jednotné pravidlo, že to slovo v akej forme má
tam byť, alebo sa to prispôsobuje danej okolnosti, čiže ak chýba jeden muž
tak neprítomný, ak jedna žena tak neprítomná a ak viac osôb tak
neprítomní? Ako sa to má písať?
Bohužiaľ Jazykovedný ústav ĽŠ SAV je kvôli koronavírusu mimo prevádzky,
takže jazyková poradňa nefunguje.
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 0 před 1803 dňami |
Sledovať
Nahlásiť
|
Otázka ešte nemá žiadnu odpoveď.
U otázky neprebehla diskusia.
Nový příspěvek| Led | 39 | |
| Dr.Axl | 22 | |
| arygnoc | 18 | |
| quentos | 17 | |
| Judith | 16 | |
| MonaLis | 15 | |
| Ge0rge | 12 | |
| www | 11 | |
| jozo | 11 | |
| sanya | 10 |
| Astronómia |
| Fyzika |
| Jazyky |
| Matematika |
| Sociálne vedy |
| Technicke vedy |
| Ešte niečo z vedy |