Avatar užívateľa
anonym

Ako na zimu nachystať okná, keď cez ne prefukuje?

Máme posteľ pre dieťa rovno pod oknom, z ktorého trošku prefukuje. Neviete nejaké vychytávky ako zabrániť prefukovaniu v zime? Iste to i ušetrí teplo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4737 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

Pokial ma dieťa postel pod oknom tak radim aspon to okno vyneniť za nove. A ušetríte aj teplo. Utesnovať okno v miestnosti v ktorej sa byva je o ničom… dvojita robota a nakoniec zistíš , že aj tak ho treby vymeniť.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
jozo

Pri väčšine starších okien je potrebné odstrániť predovšetkým netesnosti medzi rámom okna a stenou. Na tento účel možno použiť samolepiace pásky z penových materiálov alebo profily z gúm a plastov na báze penového polyetylénu alebo silikónu. Veľmi účinným riešením je aj izolačná fólia, ktorá sa lepí priamo na sklo. Jej nevýhodou je najmä fakt, že čím je fólia účinnejšia, tým je tiež tmavšia a prepúšťa menej denného svetla i tepla. Ďalším spôsobom ako znížiť tepelné straty, je pridať pred sklo ďalšiu tabulu skla v samostatnom ráme, ktorý sa montuje na existujúce okenné krídlo. Časté netesnosti medzi okenným rámom a stenou možno veľmi ľahko utesniť polyuretánovými penami. Pri snahe o čo najvyššiu utesnenie okien by sme však mali pamätať na to, že určitý pohyb vzduchu medzi vnútorným a vonkajším prostredím je nevyhnutný. Pri znížení priestupnosť totiž hrozí rast vnútornej vlhkosti a vznik plesní.

Zdroj: www.lepsiebyva­nie.centrum.sk/ti­py-a-triky/704001/zat­vorte-zime-okna

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Elektrikář

Naši zavěšovali na profukující okno alespoň teplou deku. Pomůže také rukáv naplněný drceným polystyrenem do mezery mezi okna.A pokud to bude možné vymněnit okno. Pro firmu je to práce na půl dne.

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
MimamoCZ93

Dobrý den, můžete přes to hodit deku, ale spíš než cokoliv jiného bych řešil to, proč přes to okno profukuje. První řešení, které bych udělal je, že bych navštívil web https://www.e-texim.cz a koupil tam těsnění do oken. To je základ. Nestojí to moc a zjistíte, zda je špatné těsnění. Což ostatně zjistíte i pohledem – pokud je zpuchřelé, tak je to jasná věc. No a když to nepomůže, tak jít dál… Finální fáze je až výměna oken. 😉

před 433 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada