Avatar užívateľa
Pokročilý

Ako na zimu nachystať okná, keď cez ne prefukuje?

Máme posteľ pre dieťa rovno pod oknom, z ktorého trošku prefukuje. Neviete nejaké vychytávky ako zabrániť prefukovaniu v zime? Iste to i ušetrí teplo.

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa
Pokročilý

Pokial ma dieťa postel pod oknom tak radim aspon to okno vyneniť za nove. A ušetríte aj teplo. Utesnovať okno v miestnosti v ktorej sa byva je o ničom... dvojita robota a nakoniec zistíš , že aj tak ho treby vymeniť.

 

Ďalšie odpovede:

Avatar užívateľa
Pokročilý

Pri väčšine starších okien je potrebné odstrániť predovšetkým netesnosti medzi rámom okna a stenou. Na tento účel možno použiť samolepiace pásky z penových materiálov alebo profily z gúm a plastov na báze penového polyetylénu alebo silikónu. Veľmi účinným riešením je aj izolačná fólia, ktorá sa lepí priamo na sklo. Jej nevýhodou je najmä fakt, že čím je fólia účinnejšia, tým je tiež tmavšia a prepúšťa menej denného svetla i tepla. Ďalším spôsobom ako znížiť tepelné straty, je pridať pred sklo ďalšiu tabulu skla v samostatnom ráme, ktorý sa montuje na existujúce okenné krídlo. Časté netesnosti medzi okenným rámom a stenou možno veľmi ľahko utesniť polyuretánovými penami. Pri snahe o čo najvyššiu utesnenie okien by sme však mali pamätať na to, že určitý pohyb vzduchu medzi vnútorným a vonkajším prostredím je nevyhnutný. Pri znížení priestupnosť totiž hrozí rast vnútornej vlhkosti a vznik plesní.

Zdroj: www.lepsiebyvanie.centrum.sk/t ipy-a-triky/704001/zatvorte-zi me-okna


Avatar užívateľa
Pokročilý

Naši zavěšovali na profukující okno alespoň teplou deku. Pomůže také rukáv naplněný drceným polystyrenem do mezery mezi okna.A pokud to bude možné vymněnit okno. Pro firmu je to práce na půl dne.

 

Diskusia k otázke

 

U otázky neprebehla diskusia.

 

Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Bývanie a záhrada

Strieborný Judith 30
Pokročilý Elektrikář 28
Strieborný Dr.Axl 22
Bronzový MonaLis 16
Strieborný Led 14
Bronzový Drap 11
Pokročilý Jenifo 11
Bronzový arygnoc 9
Bronzový divoska 8
Pokročilý Slon 8

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.