Avatar užívateľa
Pokročilý

Aké cestovné zľavy platia pre dôchodcov?

Mám 64 rokov a som starobný dôchodca. Vlakom cestujem zadarmo, keďže mám vybavený Preukaz pre zákazníka vydaný Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s.

Mojou otázkou by bolo, že ak cestujem namiesto vlaku autobusom, tak v tomto prípade tiež platia nejaké zľavy? Je možné vybaviť si podobný preukaz aj pre autobusovú dopravu? Alebo stačí aj v tomto prípade sa preukázať horeuvedným praukazom od ZSSK?

Na aké zľavy mám nárok pri využívaní MHD Bratislava, ak nie som z Bratislavy a z jeho okolia? Je postačujúce, ak pri nákupe zľavneného cestovného lístka sa preukážem občianskym preukazom?

Ďakujem za odpoveď.

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa
Strieborný

V Bratislavskej hromadnej doprave cestujete s vopred zakúpeným cestovným lístkom pre jednotlivú cestu, pri nákupe sa netreba preukazovať dokladom. Ten potrebujete až pri "revízií cestovných lístkov" priamo vo vozidle. Mimo vozidla vás pracovník dopravného podniku nemá právo kontrolovať.
K zľavám: https://imhd.sk/…
V autobuse pri zakúpení cestovného lístka u vodiča sa musíte preukázať dokladom na zľavu. Predpisy k zľavám sú závislé od jednotlivých autobusových spoločností.
U starobného dôchodku je cestovanie vlakom zadarmo len na území SR a len v štátnych železniciach, teda nie RegioJet a pri ceste IC/EC si doplácate 1€. Preukážku zákazníka 62+ už netreba každoročne obnovovať. To bolo pred tým "dôchodci a žiaci zadarmo", keď sa vybavovala dôchodcovská zľavnenka za 9€ ročne.

 

Ďalšie odpovede:

Avatar užívateľa
Registrovaný

Da sa aj cestovat uplne zadarmo, len treba potvrdenie socialky o poberani dochodku a s tym ist na zeleznice a dostanete na rok poukazku na cestovne zdarma, po roku sa to da znovu predlzit.

 

Diskusia k otázke

Avatar užívateľa
Registrovaný

Johnny

my sme poslali naše do Maďarska a boli moc spokojní ...

 

Zaujímavé otázky v kategórii Cestovanie

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Cestovanie

Strieborný Led 44
Bronzový Judith 26
Strieborný Dr.Axl 18
Bronzový quentos 12
Bronzový MonaLis 10
Bronzový chudst 8
Pokročilý pandora 8
Pokročilý lajo 7
Bronzový Drap 6
Pokročilý HuRe 6

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.